Služby

Masáže


Nabízím různé druhy masáží, dle přání klienta. Je možné vybrat si z klasické masáže, regenerační, relaxační, těhotenské či sportovní. Lze zvolit libovolnou délku procedury a masírovanou oblast (záda, šíje, hlava, obličej, horní a dolní končetiny).

Masáž kladně působí na:
prokrvení kůže, endokrinní systém
svalový tonus, vnitřní orgány
lymfatický systém, vstřebávání otoků
 zmírňuje bolest, zlepšuje psychiku

Regenerace svalů, páteře, kloubů


Zahrnuje celkové hodnocení držení těla, zkrácených a oslabených svalů, hlubokého stabilizačního systému, mobility páteře, žeber a kloubů. Budeme se věnovat nápravě svalových disbalancí, obnovení pohyblivosti páteře a kloubů, naučíte se správnému držení těla. Vhodné pro klienty, kteří chtějí aktivně řešit problémy v oblasti pohybového aparátu.

Kineziotaping

Kineziotaping si získává stále větší oblibu nejen u sportující populace. Jedná se o aplikaci elastické pásky na různé oblasti těla s cílem:
-snížení bolestivosti
-snížení napětí přetížených svalů
-aktivace svalů oslabených
 - zlepšení lokální cirkulace krve a lymfy
-stabilizace kloubů
-zlepšení posunlivosti měkkých tkání a jizev

cvičení SM-systém


Speciální cvičení s využitím pružného lana, které vyvinul MUDr. Richard Smíšek. Pomáhá při nejrůznějších potížích pohybového aparátu, jako je bolest páteře z přetížení, při vadném držení těla, skoliózách, výhřezech meziobratlových plotének aj. Aktivuje spirální svalový korzet těla, vyrovnává páteř do osy, relaxuje a protahuje zkrácené svaly. Obnovuje porušenou koordinaci chůze.

Nordic walking

Nabízím individuální či skupinové lekce kondiční chůze s nordic walking holemi. Jedná se o stále populárnější pohybovou činnost, která má řadu zdravotních benefitů. Podmínkou pozitivního efektu je však správná technika pohybu horních končetin, která vychází z běžeckého lyžování. Pokud máte rádi chůzi a pohyb v přírodě, je pro vás tato aktivita ideální.
Chůze - nejpřirozenější lidský pohyb - je díky speciálním holím ještě efektivnější, protože aktivně zapojí až 90 % všech kosterních svalů. Odlehčuje kloubům dolních končetin, posiluje kardiovaskulární systém, zvýšením celkového energetického výdeje rovněž pomáhá při snaze o dosažení optimální tělesné hmotnosti. Subjektivně vnímaná intenzita zátěže je však nižší, než u jiné obdobně energeticky náročné sportovní činnosti (např. běh, veslování). Naopak umožňuje i méně trénovaným jedincům podávat vyšší fyzický výkon po delší dobu.

Rekondiční cvičení

Zahrnuje mobilizační cviky na bederní, hrudní, krční páteř a ostatní klouby, protahovací a stabilizačně-posilovací cvičení dle individuálních potřeb klienta. Zdravotně zaměřené cvičení v sobě kombinuje prvky jogy, cvičení s vlastní vahou těla, vzpěrná cvičení. Ke cvičení je možné využít malý a velký míč, theraband, balanční čočku, jógové pomůcky aj.

Relaxace


V dnešní hektické době je stále více potřeba celkové psychické zklidnění, které pomáhá eliminovat zvýšené svalové napětí, zejména v oblasti šíje, beder a pánevního dna. Ošetření zahrnuje jemné masážní techniky, práci s dechem a nácvik základních relaxačních technik.